O mnie

Debiutowałem na początku lat 80. publikując później wiersze m.in. w "Szpilkach", "Radarze", "Integracjach", miesięczniku "Opole" oraz w czasopiśmie polonijnym w USA (Trenton, NJ). W 1986 r. zostałem laureatem ogólnopolskiego konkursu Młodzieżowej Agencji Wydawniczej na książkowy debiut poetycki. Tomik Ściszonym głosem zdobył wówczas równorzędną pierwszą nagrodę. Moim wydawcą było również opolskie Wydawnictwo WERS (zbiór: Arena, 1992). W 1999 roku ukazało się bibliofilskie, I wydanie Miłosnego abecadła. Od 1993 jestem członkiem Związku Literatów Polskich.

Po długiej blisko dwudziestoletniej przerwie w pisaniu wydałem nakładem Wydawnictwa ANAGRAM następujące zbiory wierszy: Mój labirynt (2017), Miłosne abecadło – II wydanie z tłumaczeniami na j. angielski (2018), Moje legendy (2019) oraz Pod ciężarem skrzydeł (2020). Wróciłem również do publikowania wierszy w pismach literacko-kulturalnych. Moje teksty znalazły się m.in. w miesięczniku "Odra", "Śląsk", "Akant" i w kwartalnikach "LiryDram" oraz "Postscriptum". Prezentowane  również były na wybranych portalach internetowych promujących literaturę piękną, jak choćby: "Współczesna Poezja Polska", "Helikopter", "Moja Przestrzeń Kultury", "Gazeta kulturalna", "Pisarze pl" czy "Poezja na każdy dzień".

Piszę również felietony i miniatury prozą – w tym roku nakładem Wydawnictwa ANAGRAM ukazały się dwie najnowsze książki zawierające  krótkie formy literackie oraz felietony: Na różne tony i Dookoła głowy.

Moje książki można zamówić pisząc na adres: poczta@mw.info.pl lub poprzez stronę www.anagram.com.pl oraz w księgarniach internetowych i wybranych stacjonarnych.