O mnie

Debiutowałem na początku lat 80. publikując później wiersze m.in. w "Szpilkach", "Radarze", "Integracjach", miesięczniku "Opole" oraz w czasopiśmie polonijnym w USA (Trenton, NJ). W 1986 r. zostałem laureatem ogólnopolskiego konkursu Młodzieżowej Agencji Wydawniczej na książkowy debiut poetycki. Tomik Ściszonym głosem zdobył wówczas równorzędną pierwszą nagrodę. Moim wydawcą było również opolskie Wydawnictwo WERS (zbiory: Arena i Miłosne abecadło – I wydanie). W 1993 roku zostałem członkiem Związku Literatów Polskich.

Po długiej ponad dwudziestoletniej przerwie w pisaniu wydałem nakładem Wydawnictwa ANAGRAM następujące zbiory wierszy: Mój labirynt (2017), Miłosne abecadło – II wydanie z tłumaczeniami na j. angielski (2018), Moje legendy (2019) oraz Pod ciężarem skrzydeł (2020). Wróciłem również do publikowania wierszy w pismach literacko-kulturalnych. Moje teksty znalazły się m.in. w miesięczniku "Odra", "Śląsk", "Akant" i w kwartalniku "LiryDram". Prezentowane  również były na wybranych portalach internetowych promujących literaturę piękną, jak choćby: "Współczesna Poezja Polska", "Helikopter", "Moja Przestrzeń Kultury", "Pisarze pl" czy "Poezja na każdy dzień".

Piszę również felietony i miniatury prozą – w tym roku nakładem Wydawnictwa ANAGRAM ukazały się dwie najnowsze książki zawierające  krótkie formy literackie oraz felietony: Na różne tony i Dookoła głowy.

Ostatnie zbiory wierszy można zamówić poprzez stronę www.anagram.com.pl oraz w księgarniach internetowych i wybranych stacjonarnych.