O mnie

Fot. Miłosz Paździerski

Debiutowałem jako poeta na przełomie 1980/1981 r. w pismach studenckich. Wiersze publikowałem m.in. w Szpilkach, Radarze, Integracjach, Trybunie Opolskiej, miesięczniku Opole (na łamach którego zamieszczałem również recenzje teatralne) oraz w czasopiśmie polonijnym w USA (Trenton, NJ). W 1986 r. zostałem laureatem ogólnopolskiego konkursu Młodzieżowej Agencji Wydawniczej na książkowy debiut poetycki. Mój tomik „Ściszonym głosem” zdobył wówczas równorzędną pierwszą nagrodę, potem były następne zbiory.  W 1993 roku zostałem członkiem Związku Literatów Polskich.

Od wydania ostatniej książki poetyckiej (1992) minęło sporo czasu. Jednak od kilku lat coraz częściej siadałem do komputera – aby pisać, tworzyć. Bo natury nie da się oszukać – poezję, jeśli ją „masz”, nosisz w sobie do końca życia.  Jest w tobie. To twój drugi świat. 

Po tej bardzo długiej przerwie, w grudniu 2017 roku wydałem zbiór wierszy pt.: Mój labirynt (Wydawnictwo ANAGRAM, 2017). Na początku grudnia 2018 roku – również w tym samym Wydawnictwie ukazał się mój najnowszy tomik pt.: Miłosne abecadło – zbiór wierszy miłosnych w formie nietypowych dedykacji, gdzie każdej literze alfabetu, od której może zaczynać się Wasze imię, przypisane są dwa wiersze. Z uwagi na to, że tomik będzie dostępny w sprzedaży również poza granicami naszego kraju, znalazły się w nim tłumaczenia wierszy na j. angielski. Książki można zamówić poprzez stronę www.anagram.com.pl oraz w księgarniach internetowych i wybranych stacjonarnych.

Na blogu, obok cyklicznych, cotygodniowych wpisów, znajdziecie również wiersze i krótkie fragmenty prozy.