KIEDY PAKOWANIE I WYSYŁKA KSIĄŻEK JEST PRZYJEMNOŚCIĄ

Nakładem Wydawnictwa ANAGRAM ukazały się moje najnowsze książki – „Na różne tony” i „Dookoła głowy”, a w nich blisko 200 krótkich, różnorodnych tekstów.

W „Na różne tony” piszę m.in. o: betonowaniu miast; naszych wadach i zaletach; cywilizacyjnych zagrożeniach i konsumpcjonizmie; polityce, jakiej nie lubimy; biznesowym ringu; pogoni za pieniądzem kosztem zdrowia i szczęścia; dobrych i złych wyborach życiowych; miłości i jej odcieniach; chwilach i stałości, naszych dylematach i rozterkach.

W „Dookoła głowy”, w rozdziale „Podróż w mikroświaty” znalazły się zapiski dziennikowe, refleksje, etiudy literackie i opowiadania, a w rozdziale „W każdym echu coś do śmiechu” – humoreski. Jest też sporo tekstów o pisaniu i czytaniu książek.

Miała być jedna, gruba książka… W końcu, po długich dyskusjach – powstały dwie. Szukaliśmy z Harry’m Dudą – redaktorem literackim – optymalnej formy. Nie było to łatwe zadanie, ale w końcu – z ponad 400 tekstów, jakie napisałem w ostatnich 4 latach (i z kilkudziesięciu starszych) wybraliśmy prawie 200, średnio po 100 tekstów na książkę.

Chciałbym bardzo podziękować Harry’emu Dudzie za literacką redakcję i kompozycję obu książek. Dziękuję Magdalenie Koperskiej – Szefowej Anagramu – za koordynację całości przedsięwzięcia. Dziękuję mojej ukochanej Córce Kasi – za wspaniałe okładki. Dziękuję Kasi Kusojć za wnikliwą korektę i Wandzie Mierzejewskiej za skład, dzięki któremu tekst bardzo dobrze i wygodnie się czyta. Dziękuję Witkowi Wiśniewskiemu za sesję fotograficzną i zdjęcie Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. Dziękuję moim kolegom, którzy wsparli to wydanie zamawiając zestawy książek w subskrypcji. Dziękuję Czytelnikom, którzy już zamawiają…

Książki można już zamawiać w sklepie internetowym Wydawnictwa ANAGRAM (http://sklep-wydawnictwa-anagram.mozello.pl) lub pisząc na adres: poczta@mw.info.pl .Cena egz. – 30 zł + koszt wysyłki. Przy zamówieniu obu tytułów – dostawa dwuksiążkowego zestawu gratis!