TYM RAZEM… – PROZA

Nakładem Wydawnictwa ANAGRAM ukażą się niebawem dwie najnowsze moje książki – pierwsze z planowanej serii. Zawierają one blisko 200 tekstów, a wśród nich również wiele publikowanych już na blogu.

Na różne tony to zbiór krótkich tekstów o zróżnicowanej formie przekazu – przede wszystkim  felietonowej. Zawiera wnikliwe rozważania o tym, co widać „za oknem”, jak i o tym, co nas nurtuje na co dzień, o czym myślimy i rozmawiamy. Na pytanie wydawcy, komu poleciłbym tę książkę, odpowiedziałem: wszystkim, którzy nie mają czasu (lub chęci) na czytanie długich tekstów oraz tym, którzy mimo swoich różnych lektur stale odczuwają niedosyt czegoś nowego, co byłoby ich uzupełnieniem – nawiązaniem, rozwinięciem, puentą…

Dookoła głowy to kolejny po zbiorze Na różne tony zestaw krótkich tekstów o rozmaitym charakterze. Czytelnik znajdzie tu zarówno zapisy wspomnieniowo-biograficzne, jak też małe formy literackie i humorystyczne felietony. Ponadto zajrzy do mojej czytelni, w której spędzam większość wolnego czasu.