MOJE LEGENDY wśród książek roku 2020

Zbiór „Moje legendy” nakładem Wyd. ANAGRAM znalazł się w Top 15 książek poetyckich portalu „Daj przeczytać” w plebiscycie na „Książkę roku 2020”. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie – również w imieniu Wydawcy.

Fragment publikacji ze wspomnianego portalu: „Jak co roku nadszedł moment, żeby przypomnieć sobie lektury, które udało mi się przeczytać od stycznia. Spośród  tych, o których Wam pisałam na blogu zawsze wybieram moje top 10 (w dwóch kategoriach) – są to książki przeczytane w 2020, a to znaczy, że znajdą się tu nie tylko nowości wydawnicze. W tym roku pojawiło się ponad sto recenzji, więc jest z czego wybierać. A że recenzji książek poetyckich jest ponad 70 to postanowiłam rozszerzyć top do 15 pozycji (gwoli sprawiedliwości). Moje podsumowania to swego rodzaju ukłon w stronę autorów (i wydawców), swego rodzaju podziękowanie za mnóstwo wzruszeń, emocji, zachwytów. To oni najbardziej przyczynili się do tego, że 2020 – mimo że był tak koszmarny – potrafił mile zaskoczyć! To też mała ściąga dla tych czytelników, którzy lubią krótko, zwięźle i na temat.”
Więcej o plebiscycie i Laureatach – w linku poniżej.

XMA Header Image
KSIĄŻKI ROKU 2020
dajprzeczytac.blogspot.com

„Moje legendy” – Marek Wołyński (Anagram)
„Moje legendy” to wspaniała lektura, dostarczająca nam rozmaitych emocji, przede wszystkim często wzrusza (po przeczytaniu „Siostry” można uronić łezkę albo dwie). W „Adopcji” Wołyński buduje świetny klimat wiersza – wskazuje na malutki listek, który spada z drzewa, jakby nieświadomy, że właśnie przeżywa koniec swojego istnienia. Rozczula nas ta niewiedza, ale także z niepokojem śledzimy jego lot – kołysanie się na boki. Finał przynosi zaś swego rodzaju ulgę i pocieszenie. I tak często bywa z tymi lirykami – wyzwalają mnóstwo uczuć, sprawiają, że zostajemy emocjonalnie wciągnięci w świat poetycki, dajemy się ponieść opowieściom z pogranicza jawy i snu, rzeczywistości i magii. Z przyjemnością odłożę „Moje legendy” na półkę z ulubionymi książkami”.

Kinga Młynarska, fragment recenzji książki z portalu: dajprzeczytac.blogspot.com